طرز کار ژل دقیقا به چه صورت است؟

طرز کار ژل دقیقا به چه صورت است؟

تزریق ژل بعد از بوتاکس پرکاربردترین عمل زیبایی در سرتاسر جهان محسوب می شود. از ژل ها می توان برای برگرداندن فرم و حجم از دست رفته به صورت و دیگر نقاط بدن استفاده کرد. پر کاربرد ترین نوع اسید هیالورونیک است که به صورت طبیعی در بدن یافت می شود.

همانطور که گفتیم ژل به کار رفته در واقع اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در بدن و در میان بافت های کلاژن و الاستین وجود دارد و با حفظ آب در پوست به آن شادابی و حجم می دهد. با بالا رفتن سن میزان این ماده در پوست کم میشود.در نتیجه آب مورد نیاز برای داشتن صورتی پر و خوش فرم کاهش می یابد. در این روش با تزریق دوباره اسید هیالورونیک به پوست این کاهش حجم و کمبود آب به صورت طبیعی و بدون استفاده از ماده شیمیایی خارجی جبران می شود.

کاربرد تزریق ژل

زل ها ممکن است برای افزایش حجم اجزای صورت مثل برجسته کردن لب, چانه و یا گونه ها استفاده شود.
یکی دیگر از کاربردهای تزریق ژل رفع چین و چروک های پوستی مثل خط اخم, خط خنده و چین و چروک های کناره هی لب است.
همچنین از تزریق ژل ها می توان برای بازگرداندن حجم از دست رفته به صورت استفاده کرد. از آنجایی که با بالا رفتن سن کلاژن سازی و در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد, ممکن است بعضی نواحی مانند پلک ها, گونه ها و لب ها دچار کاهش حجم و افتادگی شوند.

تزریق ژل می تواند این افتادگی و کاهش حجم را برطرف کند.
علاوه بر موارد ذکر شده از ژل ها میتوان برای رفع گودی, پف و افتادگی پلک ها, درمان افتادگی پوست کل صورت و بالا بردن و لیفت ابرو نیز استفاده کرد.تزریق ژل فقط مخصوص صورت نیست. با تزریق ژل می توان لاغری بیش از حد و برجسته شدن استخوان و چین و چروک های پوست دست نیز استفاده کرد.
یکی دیگر از کاربردهای بسیار موثر و نوین تزریق ژل اصلاح شکل بینی بدون نیاز به عمل جراحی است.

مزایای تزریق ژل

مشاهده نتیجه بلافاصله پس از تزریق
دستیابی به نتیجه کاملا طبیعی طی یک جلسه 20 دقیقه ای
غیر تهاجمی بودن و بدون نیاز به داروهای بیهوشی و مسکن و عدم وجود دوران نقاهت
عدو بروز عوارض موثر در بلع و خندیدن و صحبت کردن و….
دارای تاییده از سازمان غذا و داروی امریکا
قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه در صورت عدم رضایت

مراقبت های لازم پس از تزریق

در این روش نیازی به استراحت و گذراندن دوران نقاهت نیست اما با رعایت مواردی ساده می توان بهترین نتیجه را گرفت.
از ماساژ دادن نواحی تزریق به مدت 24 ساعت خودداری کنید. تا دو هفته پس از تزریق از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و سولاریوم خودداری کنید. تا یک هفته از رفتن به استخر و سونا اجتناب کنید. تا 48 ساعت پس از تزریق از تماس با گرما و نوشیدن مایعات گرم خودداری کنید.