عملکرد لیزر الکس چگونه است؟

در این روش پرتویی با طول موج 755 به پوست تابانده می شود.
این نور به رنگ قرمز است و قدرت نفوذ زیادی به لایه های عمیقتر پوست دارد.
این طول موج لیزر معمولا فقط توسط ملانین و فولیکول جذب شده و آسیبی به دیگر بافت ها وارد نمی کند.
 
smLOGO

لیزر الکساندریت

اگر تابحال حتی یکبار درمورد رفع موهای زائد با لیزر جستجو کرده باشید مطمئنا با نام لیزر الکس مواجه شده اید. لیزر الکساندریت با طول موج 755 برای از بین بردن همیشگی موهای زائد بسیار موثر است و علاوه بر تاثیر زیاد و سریع, عوارض و مشکلات جانبی نیز برای مراجعه کننده ایجاد نمی کند. در این روش انرژی لیزر به سطح مورد نظر تابانده می شود, توسط فولیکول های مو جذب شده و به تدریج روند رشد مو متوقف خواهد شد.
لازم به یادآوری است که از لیزر الکس برای از بین بردن لک و تاتو و قرمزی پوست نیز استفاده می شود.

مراقبت های لازم

حدود دو هفته قبل از لیزر از اپیلاسیون و یا برداشتن موها با هر روش مشابه دیگری اجتناب کنید. حدود 24 ساعت قبل موهای ناحیه مورد نظر را بتراشید. دو هفته قبل از انجام لیزر از برنزه کردن و مام آفتاب گرفتن بپرهیزید و بعد از انجام لیزر نیز برای جلوگیری از بروز لک و تیرگی روی پوست از ضد آفتاب استفاده کنید.

مزایای لیزر الکس


قابلیت استفاده برای تمامی افراد با هر نوع پوست
قابلیت استفاده در تمامی نقاط بدن و صورت
اثرگذاری سریع و موثر
قابلیت تنظیم پرتو متناسب با پوست و موی شما
عدم بروز سوختگی و آسیب به بافت های دیگر
مجهز به سیستم خنک کنندگی کارآمد و از بین بردن درد و سوزش

موارد منع مصرف


افرادی که دچار عفونت فعال و یا تبخال در ناحیه ی مورد نظر هستند نباید تا پایان درمان مشکل پوستی خود انجام لیزر را آغاز کنند.
 
470326

تعداد و فاصله زمانی بین جلسات

برای اینکه به بهترین نتیجه در از بین بردن موهای زائد دست پیدا کنید, لازم است تا لیزر را در دوران فعال موها انجام دهید. از آنجایی که دوران فعال موها با هم متفاوت است ضروری است که لیزر را چند جلسه انجام دهید تا هر بار دسته ای از موها ک در زمان فعال قرار دارند تحت تاثیر قرار بگیرند. زمان هر جلسه به میزان و وسعت ناحیه مورد نظر شما بستگی دارد. برای مثال لیزر پشت لب ممکن است کمتر از یک دقیقه طول بکشد و مسلما انجام لیزر برای ناحیه ی وسیع تری مثل پاها زمان بیشتر نیاز دارد.
فاصله بین جلسات و تعداد آن ها به نظر پزشک مشاور شما بستگی دارد. اما معمولا 4 تا 6 جلسه که به فاصله یک تا یک ماه و نیم از هم قرار دارند برای دستیابی به بهترین نتیجه کافی است.