لیفت با نخ

لیفت و بالا کشیدن پوست با نخ چیست؟

لیفت با نخ یک روش غیر تهاجمی برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست صورت است که می تواند جایگزین مناسب و بدون عوارضی برای جراحی صورت باشد. این روش در ابدا در کشور کره جنوبی آغاز شد اما به دلیل بدون عوارض و بسیار موثر بودن طرفداران بسیار زیادی در تمام نقاط جهان دارد.
در این روش پزشک نقاطی از پوست که دچار افتادگی هستند را توسط نخ به سمت بالا می کشد.

عملکرد لیفت با نخ چگونه است؟

در این روش طی یک جلسه, نخ های مخصوصی برای بالا نگه داشتن پوست شل صورت و گردن استفاده می شود. این نخ ها از لایه زیرین پوست می گذرند و به هیچ عنوان اثری از خود به جای نمی گذارند. همچنین بهبود کلاژن سازی باعث اثربخشی دوچندان در صورت می شود. این نخ ها پس از مدتی جذب می شوند, اما بالا رفتن میزان کلاژن سازی در پوست باعث میشود که پس از چند بار استفاده از این روش پوست به صورت کاملا طبیعی جوانی و سفتی از دست رفته خود را بازیابد.
در این روش نخ هایی به ظرافت مو که داخل سوزن های بسیار ظریفی قرار دارند وارد پوست می شوند و نواحی مورد نظر را بالا نگه می دارند.
لیفت با نخ به صورت سرپایی و بی حسی موضعی طی یک جلسه کمتر از یک ساعته انجام می شود و به هیچ برش یا بخیه ای نیاز ندارد.
نخ های مورد استفاده در این روش انواع مختلفی دارند که ویژگی منحصر به فرد و هزینه ی آن ها متفاوت است که می توانید پس از مشورت با پزشک نوع نخ مناسب برای عمل خود را پیدا کنید.

مزایای لیفت با نخ چیست؟

در این روش از نخ هایی که به صورت طبیعی جذب بدن می شوند استفاده می کنند که کاملا بدون عوارض است.
دوره نقاهت ندارد و تداخلی در زندگی فرد ایجاد نمی کند.
ماندگاری, هزینه, عوارض و درد آن نسبت به روش های مشابه بسیار کمتر و مناسب تر است.
در مقایسه با روش های مشابه در رفع افتادگی پوست گردن و غبغب بسیار موثر است و نتایج آن کاملا قابل مشاهده است.
می توان از این روش در افراد بالای 25 سال برای جلوگیری از پیری زودرس و برای تشدید کلاژن سازی در پوست استفاده کرد.
نخ ها زیر پوست قرار دارند و هیچگونه اثری از آن ها و یا برش و زخم دیده نمی شود.

عوارض لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ عارضه خاصی ندارد اما ممکن است بعضی افراد با تورم و کبودی گذرا مواجه شوند. بهتر است افراد در دوران بهبودی از خم کردن سر خود خودداری کنند تا کبودی و تورم هر چه سریعتر از بین برود.

لیفت با نخ فقط مخصوص افراد با سنین بالا نیست بلکه افراد جوان نیز میتوانند از این روش استفاده کنند. لیفت ابروها, زاویه دار کردن صورت و مشخص کردن خط فک, ایجاد خط گونه و لیفت گردن از مواردی است که بین افراد با سن پایین نیز بسیار پر طرفدار است.