مزوتراپی

مزوتراپی پوست صورت

مزوتراپی صورت به منظور رفع چین و چروک و پیش گیری از بروز علائم پیری در صورت می شود. همچنین با استفاده از روش مزوتراپی می توان لک ها و تیرگی هایی که به دلایل مختلف از جمله پیری, آفتاب, بارداری و دیگر مشکلات داخلی در فرد به وجود آمده را برطرف کند.

مزوتراپی یکی از روش هایی است که هم در مو و هم در پوست کاربرد دارد. در مزوتراپی پوست با تزریق عناصر طبیعی فعال به پوست به درمان مشکلاتی مثل لک و تیرگی, چروک های عمیق و سطحی و افتادگی می پردازند. همچنین بافت پوست بهبود یافته و ظاهری شاداب و سالم و جوان پیدا می کند.

مزوتراپی چگونه عمل می کند؟

با بالا رفتن سن میزان گردش خون در پوست کاهش می یابد و در نتیجه این تغییر میزان اکسیژن و دیگر مواد تاثیر گذار بر شادابی پوست کاهش می یابد. همچنین میزان دفع سموم و مواد سمی از از پوست نیز کاهش می یابد. در نتیجه شادابی و جوانی پوست کاهش می یابد و رنگ پوست تیره و کدر و ظاهر آن خسته به نظر می رسد.

در مزوتراپی عناصر فعال مثل ویتامین ها (A, B, C, E, K), هیالورونیک اسید و مواد معدنی مستقیما به زیر پوست فرد تزریق می شوند. لازم به ذکر است که تمامی این مواد به طور طبیعی در پوست وجود دارند و با این تزریق فقط میزان از دست رفته آن ها جبران می شود.
تعداد جلسات و میزان و نوع مواد تزریقی در هر فرد نسبت به شرایط فردی آن فرد تنظیم و کنترل می شود. اما به طور کلی هر فرد به 5 تا 8 جلسه درمان نیاز دارد تا به بهترین نتیجه دست پیدا کند.

این روش پوست برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که پوست بسیار چرب دارند.
افرادی که قصد از بین بردن چین و چروک های سطحی و عمقی پوست خود را دارند.
افرادی که از مشکل لک و تیرگی پوست رنج می برند.
افرادی که پوست بسیار خشک و کم آب دارند.
افرادی که به دنبال راهی برای درمان جوش و آکنه هستند.

مزوتراپی بدون سوزن چیست؟

انجام مزوتراپی بدون استفاده از سوزن روشی بسیار نوین برای انتقال مواد مورد استفاده به صورت است. در این روش به جای سوزن های ریزی که قبلا در مزوتراپی استفاده می شد از امواج الکتریکی استفاده می کنند. این روش که به الکتروپوریشن نیز معروف است کاملا بدون درد بوده و فرد پس از استفاده می تواند بلافاصله فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد.

عوارض

به طور کلی هیچ عوارضی برای مزوتراپی گزارش نشده اما افرادی که پوست حساس دارند ممکن است پس از تزریق دچار کمی التهاب و قرمزی در پوست شوند که این نشانه ها بسیار کوتاه و موقتی است. همچنین ممکن است بعضی افراد هنگام تزریق کمی درد در ناحیه صورت احساس کنند که برای جلوگیری از این مورد می توان از کرم های موضع بی حس کننده استفاده کرد.