کاشت ابرو

داشتن ابروهای زیبا و پر پشت برای بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها بسیار مهم است و باعث افزایش اعتماد به نفس آن ها خواهد شد. اما عوامل بسیار زیادی مثل شیمی درمانی, تغذیه نامناسب, بیماری های پوستی, تاتو, استرس و دیگر مشکلات ممکن است در میزان ریزش و رویش ابروها موثر باشد. امروزه کاشت و پیوند ابرو در بین مردان و زنان محبوبیت زیادی کسب کرده است.
کاشت ابرو روش مناسبی برای افرادی است که بر اثر جراحت و یا عوامل ژنتیکی تمام و یا بخشی از ابروی خود را از دست داده اند و رویش آن ناحیه کند و یا متوقف شده است.
در کاشت ابرو, از موهای ناحیه بالای گوش خود فرد استفاده شده و به ابروها پیوند داده می شود.
کاشت ابرو عملی بسیار ظریف و نیازمند ظرافت و دقت است و خبره و باتجربه بودن پزشک و کادر پزشکی مرکزی که به آن مراجعه میکند بسیار اهمیت دارد. پزشک باید فاکتورهای مهمی مثل طول ابروها, فاصله آن ها از هم, قوس ابروها و ضخامت مو را در نظر داشته باشد تا بتواند شما را به درستی به هدف مورد نظرتان برساند.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

اگر با کاست مو آشنایی داشته باشید پس میدانید که مراحل کاشت ابرو نیز مشابه کاشت مو است. در واقع در این عمل فولیکول های مو از ناحیه پشت گوش برداشته شده و به ابروها منتقل می شوند.
برداشت و انتقال فولیکول های مو به دو روش FIT و FUT انجام می شود. متخصص مکان و زاویه ای که واحدهای موی آماده شده باید در آن قرار بگیرند را مشخص می کند. صرف دقت و ظرافت در این مرحله برای ایجاد زاویه درست و طبیعی رویش دوباره ابرو بسیار ضروری است.
عمل پیوند تا زمانی که ابروها به تراکم و حالت مناسب برسند به طول می انجامد که در بیشر موارد نزدیک 4 ساعت طول می کشد.
پس از آن محل پیوند قرمز و متورم می شود که امری طبیعی است و معمولا بعد از 5 روز از بین خواهند رفت.
اگر ابروها به روش FUE برداشت و کاشت داده شوند هیچگونه جای زخم پس از عمل روی صورت فرد دیده نخواهد شد و نیازی به بخیه نیز نیست.
معمولا دو تا سه هفته بعد از کاشت ابرو دچار ریزش خواهد شد که امری طبیعی است و دوباره وارد فاز رویش شده و متراکم می شود. افزایش و کاهش رشد و تراکم ابروها تا 6 ماه طول می کشد و در این بازه زمانی متغیر است.

عوارض کاشت ابرو چیست؟

اگر در ناحیه کاشت شاهد تراکم بیش از اندازه بودید به پزشک خود اطلاع دهید. در برخی موارد نادر ممکن است جهت رویش ابروها منحرف شود, در این مورد نیز پزشک خود را مطلع کنید.
خانم های باردار بهتر است برای جلوگیری از عوارض احتمالی داروها بی حسی که هنگام کاشت استفاده میونشد انجام این عمل را به بعد از زایمان خود اختصاص دهند.
کاشت ابرو با ایجاد سوراخ های بسیار کوچکی که قابل مشاهده نیستند انجام می شوند. به همین دلیل ممکن است بعد از عمل قرمزی و تورم و خارش در ابروها مشاهده شود که با کمک کمپرس گرم و پمادهایی که پزشک تجویز می کند قابل کنترل است.