کاشت مو

داشتن موهای سالم و پر پشت یکی از عوامل مهم در داشتن ظاهری زیبا و آراسته است. اما بسیاری از زنان و مردان سراسر دنیا با مشکل ریزش مو و طاسی درگیرند. عوامل بسیار زیادی از جمله بیماری, ضعف, بارداری و زایمان و شیردهی و وراثت در میزان و شدت ریزش مو تاثیرگذار هستند. اما خوشبختانه امروزه کاشت مو و پیوند آن پیشرفت های زیادی داشته که افراد را قادر به بازیابی دوباره زیبایی خود کرده است.

روش های کاشت مو

کاشت مو به روش های گوناگونی انجام می شود که متخصص پس از معاینه و مشاوره می تواند بهترین روش را با توجه به ویژگی های فردی شخص انتخاب می کند. ما در اینجا 3 روش معمول کاشت مو یعنی FIT, FUT را بررسی خواهیم کرد.

روش FIT

در این روش که با نام FUE نیز شناخته می شود, واحدهای مو که فولیکول نام دارند را از نواحی پشت سر برداشته و در قسمت هایی که مو ندارد قرار می دهند. در این روش طی چند جلسه حدود 1000 تا 1500 فولیکول به نواحی مورد نظر انتقال می یابد و کاشته می شود.
این روش به صورت بیحسی موضعی انجام میشود و بنابراین دردی برای فرد ایجاد نمی کند. انجام این روش برای کسانی که قادر به پیوند بافت نیستند و یا ناحیه ای که میخواهند کاشت را در آن انجام دهد وسعت کمی دارد مناسب ست. بنابراین در کاشت ابرو و یا ریش از این روش استفاده می کنند.
از آنجایی که موهای خود فرد به ناحیه دیگر سر انتقال می یابد, در بازه زمانی یک ماهه ممکن است موها وارد فاز استراحت شده و دچار ریزش شوند. در واقع موها در حالت شوک به سر می برند و برای رشد دوباره آن ها به کمی زمان نیاز دارید, بنابراین لازم نیست از بابت ریزش موها پس از کاشت نگران باشید. معمولا برای رشد دوباره موها و پر پشت شدن مو, یک سال زمان نیاز است.

روش FUT

در روش FUT جراح تکه نواری بسیار باریک از پشت سر فرد برداشته و پس از ان به واحدهای مو یا FUG تبدیل می کند. سپس در ناحیه ای که میخواهند کاشت را در آن انجام دهند برش های کوچکی ایجاد می کنند و FUGها را در آن برش ها می کارند.

ای روش ظاهری بسیار طبیعی دارد و محل کاشت قابل رویت نیست. ظاهر موها و جهت آنها بسیار طبیعی است و فرورفتگی یا برجستگی در سطح پوست سر دیده نمی شود.