کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی در درمان ترک های پوستی, چین و چروک و افتادگی, اشکار و جای جوش زخم و جوش و تیرگی ئر چشم کاربرد دارد. کربوکسی نام علمی گاز کربن ی اکسید است و کربوکسی تراپی به تزریق این گاز به زیر پوست گفته می شود. این روش برای رفع سلولیت و چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد.
بدن این حالت را حالت مشابه کمبود اکسیژن در آن ناحیه تلقی می کند و جریان خون و اکسیژن رسانی را در آنجا افزایش می دهد. افزایش گردش خون در محل سبب افزایش دریافت مواد مغذی به آن ناحیه شده و در نتیجه ترمیم سلولی اتفاق می افتد. کربوکسی تراپی سبب افزایش کشش پوست, جوان سازی, ترمیم گودی و تیرگی دور چشم, تحریک کلاژن سازی و کاهش چین و چروک سطح پوست می شود.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

دستگاه کربوکسی تراپی دارای یک مخزن کربن دی اکسید است که توسط یک سوزن بسیار ریز به زیر پوست تزریق می شود. سرعت و میزان گاز خروجی مناسب ویژگی های فرد و توسط پزشک تنظیم می شود. تزریق توسط یک سوزن بسیار ظریف انجام می شود و هیچگونه عارضه یا خونریزی به همراه ندارد. این گازها به طور طبیعی در بدن موجود است و پس از تزریق توسط بافت بدن جذب و توسط ریه دفع می شوند و جای نگرانی درمورد واکنش بدن به این گاز وجود ندارد.

تاثیر کربوکسی تراپی در تیرگی دور چشم

 

مهم ترین دلیل تیرگی دور چشم عدم اکسیژن رسانی کافی به مویرگ های پلک است. تزریق گاز کربن دی اکسید به پلک زیرین باعث افزایش خونرسانی و دریافت اکسیژن بیشتر می شود. هم چنین این روش کلاژن سازی در پوست این ناحیه را نیز افزایش داده و چروک و افتادگی را نیز برطرف می کند.

موارد استفاده از روش کربوکسی تراپی

از این روش می توان در نواحی مختلف بدن مثل گردن, پلک ها, صورت, دست و پا و شکم استفاده کرد. این روش در رفع استرچ مارک و ترک های پوستی ناشی از تغییر وزن و بارداری استفاده کرد. این روش در از بین بردن جای زخم و جراحی, شل شدگی و افتادگی, زخم های عروقی و رفع خط اخم و خط لبخند بسیار موثر است.

عوارض

به این دلیل که در این روش گاز کربن دی اکسید به زیر پوست تزریق می شود ممکن است کمی تورم و کبودی در پوست به وجود بیاید که بعد از چند روز به طور کامل برطرف می شود.